YURT Sendikaları Başkanlar Kurulu Toplantı Raporu

Yazı Tarihi :28 Şubat 2018
1.222 Kez Görüntülendi

YURT  Sendikaları Genel Başkanları istişare toplantısı 16-18 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul ilinde gerçekleşmiştir.

Toplantı sonucunda YURT – Eğitim Sen Genel Başkanı Hakan ÇELİKSOY, YURT – Sağlık Sen Genel Başkanı İrfan YİĞİT, YURT – Ay Büro Sen Genel Başkanı Murat BEDİR ve YURT – Ay Tarım Sen Genel Başkanı Selçuk AY‘ın 2828 Sayılı Kanun ile kamu kurumlarına atanacak ve halen görev yapan kardeşlerimizin bir üst kadroya atanma şartlarını taşıyanlara “SINAVSIZ ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ” hakkında TBMM’ye sunulan torba kanun tasarısının 24. ve 25. Maddesine ilişkin olarak hazırlamış oldukları raporu Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığına gönderdik.

YURT  Sendikaları
Basın Bürosu

Konu Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Ferit SARICA dedi ki:

  Tamam istemiş olduğumuz kanun tasarısı onaylandı fakat kurumlar kendi içlerindeki kılavuza sadece meslek gruplarını koyuyorlar. Halbuki çıkan yönetmelikteki ihraz ettikleri kadrolarda boş bulunması halinde geçer ibaresi yerine tüm lise mezunları direkt olarak kadroya geçer ibaresi eklense o zaman hiçbir sıkıntı kalmayacaktır. Bir an önce bunun düzeltilmesi taraftarıyım. Yurttan çıkıp şuan işe başlayan bir arkadaşımız lise mezunu direkt olarak memur kadrosuna atanıyor bizim zamanımızda sadece hizmetli kadrosuna atanıyordu bu haksızlığa artık bir dur denmesi gerekir.

 2. GÖKSEL dedi ki:

  BAŞKANIM HAKAN ÇELİKSOY
  SAYGILAR VE SEVGİLER
  BAŞKANIM VE SENDİKAMIZ ÜYELERİN
  TORBA YASA KONUSUNDA MEMEUR OLMADI TEKNİSYEN OLMADI NEDENİ DERECEYE VE KADEMEYE GÖRE ALDILAR BU KONUDA BİR ŞEY YAPMALILAR VE 657 TABİR OLANLAR ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ ULAŞIM ARAÇLARINDA KULLANILAN İNDİRİMDEN FAYDALANMALI UYGUN OLMALIDIR.

 3. Mehmet dedi ki:

  Sağlık kurumları işletmeciliği yükseklisans mezunuyum ama bir halta yaramadı kusura bakmayın ama saçma sapan bir kanun olmuş oyleki yönetmenlik kanunu kendine uyduruyor

 4. Gönül KAYA EMİNOĞLU dedi ki:

  Lisans mezunuyum, (Kamu Yönetimi) Bil. İşlermeni olarak görev yapıyorum. Bir üst kadro olan Uzmanlık, kadrosundan yararlanıyormuşum.

 5. ismail dedi ki:

  acıklanan klavuzda meslek liseler için var sadece düz lise yok ama resmi yazıda ögrenim durumlarına göre ünvanlara atanacak diyor daire başkanı bu şekilde kılavuz yayınlamadı sadece meslek liseler için oda ilgilendiren sadece 3 tane kadro var ben düz lise bitirdim ama başvuru yapamıyorum cünkü tüm y. hzmetliler kadro degiştirse bu sefer hizmetli acıgı olacak diye biz bu haktan yararlanamıyoruz nasıl olacak cözümü

Konu Hakkında Sen de Düşüncelerini Bizimle Paylaş !

UYARI : Yorum yaparken Ad Soyad ve E-Posta adresi yazılması zorunludur. Gerçek Dışı Ad Soyad ve E-Posta adresi yazanların YORUMLARI KESİNLİKLE YAYINLANMAYACAKTIR...
 
Yukarı Çık

©-TFNGL