YÖK’e Sınavsız Unvan Değişikliğinin Uygulanması Hk. « YURT Sendikaları Konfederasyonu

YURT - SENDİKALARI
HABERLERYÖK’e Sınavsız Unvan Değişikliğinin Uygulanması Hk.

Bu yazı 18 Ekim 2018 tarihinde eklendi 245 defa görüntülendi.

Üniversitelerin 7103 Saylı Maddenin 25. Maddesine göre şartları tutanların atamasını gerçekleştirmiş olup, Bazı Üniversiteler her hangi bir işlem yapmadığı gibi ihtiyaçlarının olmadığını belirterek müracaat eden Üyelerimize RED cevabı verirken diğer taraftan ise ihtiyacının olmadığını belirttiği halde UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI açılması istediği talebini resmi yazı ile bildirdik.

Yüksek Öğretim Kuruluna bağlı bazı Üniversite Rektörlükleri tarafından ilgi yazının şartları tutan üyelerimize tebliğ edilmediği, Tebliğ edilmediği gibi durumdan haberdar olan Üyelerimizin (Personellerin) yasal sürelerinin geçmiş olması ile beraber dilekçelerinin değerlendirmeye alınmadığı kurum ihtiyaç duyduğu unvanları 2828 sayılı Kanun kapsamında atanan personellerden değil dışarıdan atamayla karşılamaya çalıştığı ve bu durumun Kanuna aykırılık teşkil ettiği ülke genelinde birçok kurumun atamaları tamamlanmak üzere olduğu göz önüne alınırsa Kurulunuza bağlı Üniversitelerin ise etik olarak iyi niyet göstermediği anlaşılmaktadır.

Buna göre; Kanun hükmü anlaşılır olmasına rağmen Sınavsız Unvan Değişikliğini uygulamayan kurumların uyarılması, hukuki yollara başvurarak maddi, manevi sorunlara yol açmaması için yasal ve yönetmenliklere bağlı kalınarak 2828 sayılı Kanun geçici – Ek 16. ncı maddesinin uygulanmasında gerekli hassasiyetin gösterilmesini talep ettik.

YAZI HAKKINDA YORUM YAZ

3 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Mehmet 24/10/2018 / 12:52 pm Cevapla

Kurumum Trakya üniversitesi hala cevap yok

    YURT Sendikaları 25/10/2018 / 6:06 am Cevapla

    İyi günler Mehmet bey biz YURT Sendikaları olarak üyemizin oldugu Üniversitelerde kadrolarının verilmesini sağladık

Mehmet 24/10/2018 / 12:49 pm Cevapla

Benim yazdığım dilekçeye cevap vermediler hala.