Sıkça Sorulan Sorular « YURT Sendikaları Konfederasyonu

YURT - SENDİKALARI
HABERLERMEB Unvan Değişikliği Sınavı 6 Aralık 2020 tarihinde

DUYURULARIMIZ, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri

EGM Görevde Yükselme Sınav Duyurusu

DUYURULARIMIZ, YURT- BÜRO Sen Haberleri

Sıkça Sorulan Sorular

BİZ KİMİZ?
Bizler bu Vatan’ın öz evlatları, YURT Sen ailesiyiz her zaman üvey evlat muamelesi gören fakat görevini en iyi yapan Vatansever kişileriz. Türkiye genelinde Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nda belirtilen kamu kurum ve kuruluşlarında faaliyet gösteren YURT Sendikaları üyeleriyiz…

YURT SENDİKALARI HANGİLERİ?
YURTEĞİTİM SEN
YURTSAĞLIK SEN
YURTBÜRO SEN
YURTTARIM SEN
YURTİMAR SEN

YURT SENDİKALARINA NASIL ÜYE OLABİLİRİM ?

Sendikalarımıza üye olmak için TIKLAYINIZ

YURT SENDİKALARI HER HANGİ BİR SİYASİ GÖRÜŞE SAHİP Mİ?
YURT – SENDİKALARI olarak hiçbir zaman yandaş dan başka kimseyi tanımayan “sarı sendika” anlayışı içerisinde değiliz. Hiçbir siyasi parti veya odağın arka bahçesi ve yörüngesinde hareket eden bir sendika değiliz ve asla olmayacağız.

Siyaseten bağımsızlığını cumhuriyetimizin temel ilke ve inkılaplarına bağlılık, vatanın ve ulusun bölünmezliği ile çerçeveleyen YURT – Sendikaları, sivil toplum örgütlerinin gerçekten sivilleşebileceğine dair bir umut olarak görmektedir.  Kendi deneyimimiz, bağımsız kalarak da sendikacılık yapılabildiğimizin ispatıdır.

YURT SENDİKALARININ AMACI NEDİR ?
YURT – SENDİKALARI’nın amacı ülke genelinde üye ve kardeşlik odaklı, entegre iletişim çözümleri ile üyelerinin daima yanında olmak, sorunlara çözüm önerisi üretmek, sosyal, ekonomik ve kültürel haklarını savunarak kaliteli bir yaşam hizmeti sunmaktır.

Üyelerin yalnızca temsil edilmediği, söz, yetki ve karara katılabildiği tek yatay örgüt modeli olan YURT – Sendikaları içinde  “Biz Birlikte Güçlüyüz”  diyenlerle büyüyoruz.

Sendikamızın hazırlamış olduğu YURT Sendikaları Tanıtım Kitapçığına ulaşmak için TIKLAYINIZ

HABERLER

DUYURULARIMIZ