Sınavsız Unvan Değişikliği Talebimizi Resmi Yazımızla İlettik

Yazı Tarihi :30 Haziran 2016
1.609 Kez Görüntülendi

 2828 Sayılı Kanunla Atananların Sınavsız Unvan Değişikliği hakkında Devlet Personel Başkanlığı ve Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığına  Talebimizi Resmi Yazımızla İlettik.!

Korunma ve bakım altında yetişen kişilerin kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamını sağlayan 2828 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesinde, 6518 sayılı Kanunun 20 inci maddesi ile yapılan Kanun değişikliği sonrasında hazırlanan yönetmelik (Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelik) 12.06.2014 tarihli ve 29028 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu yönetmelik doğrultusunda; ilkokul ve ilköğretim mezunları için KPSS ile yapılan yerleştirmeden kalan kadro sayısınca hizmetli kadrolarına atama yapmak üzere kura çekilerek yerleştirilmektedir.

Ayrıca; 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun ek 1 inci maddesi ile “Kamu kurum ve kuruluşlar bu madde kapsamında atama yapılması amacıyla ayırdıkları %2 oranındaki kadro ve pozisyonların unvan sayısını her yıl Şubat ve Ağustos aylarının son gününe kadar Devlet Personel Başkanlığına bildirirler. Bu madde kapsamında atama teklifi yapılarak göreve başlayanlar, niteliklerini taşıdıkları veya eğitim durumları itibarıyla ihraz ettikleri unvanlara ilişkin kadro ve pozisyonlara, görev yaptıkları kamu kurum ve kuruluşlarınca atanabilir.” hükmü getirilmiştir.
Bu bağlamda; korunma ve bakıma altında yetişen kişilerden kura ile Hizmetli olarak ataması teklif edilenlerden,

– En az lise ve dengi okul mezunu olmak ve
– Görev yaptığı Bakanlıklarda en az 3 yıl çalışıyor olmak
– Kurumun norm kadro durumları da uygun olmak şartıyla

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu hükümlerinde tanınan hakların, korunmaya muhtaç bireyler içinde uygulanabilirliği için Başkanlığınızca da gerekli mevzuat düzenlemesini talebimizi içeren resmi yazımız Devlet Personel Başkanlığı ve Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığına gönderilmiştir.

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığının cevabı aşağıdadır.ASP SINAVSIZ ATAMA TALEBİMİZ088 (1)TIKLAYINIZ

Konu Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. özlem dedi ki:

    konu ile ilgili bir gelişme varmı acaba

  2. Teşekürler YURT – Eğitim Sendikası, İyiki varsın

Konu Hakkında Sen de Düşüncelerini Bizimle Paylaş !

UYARI : Yorum yaparken Ad Soyad ve E-Posta adresi yazılması zorunludur. Gerçek Dışı Ad Soyad ve E-Posta adresi yazanların YORUMLARI KESİNLİKLE YAYINLANMAYACAKTIR...
 
Yukarı Çık

©-TFNGL