Sınavsız Unvan Değişikliği için Eylem Yapalım mı? « YURT Sendikaları

SON DAKİKA


YARDIMSEVER OLMAK KANIMIZDA VAR !

DUYURULARIMIZ, HABERLER

Sınavsız Unvan Değişikliği için Eylem Yapalım mı?

Bu haber 03 Temmuz 2019 - 19:31 'de eklendi ve 826 kez görüntülendi.

Sınavsız Unvan Değişikliği uygulanmamasına tepki için YURT Sendikaları olarak Ankara’da eylem yapmayı planlıyor ve  destek vermenizi bekliyoruz.

27 Mart 2018 tarihli ve 30373 Sayılı 2. Mükerrer olarak Resmi gazetede yayınlanan “7103 Vergi Kanunları kapsamında “SINAVSIZ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ” ile ilgili Yayınlanan kanunun 25. Maddesinde 2828 Sayılı ve 3413 sayılı kanun kapsamında kamu kurumlarında halen görev yapanların bir üst kadroya atanma şartlarını taşıyanların Bakanlıklarda karşılaştığınız sorunların kurum içi veya kurumlar arası geçişlerin sağlanması, mağduriyetlerin giderilmesi ve çözüme ulaşması için YURT Sendikaları olarak Bakanlıklara ve Cumhurbaşkanlığına sunacağımız 7103 Sayılı SINAVSIZ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ rapor için LÜTFEN aşağıdaki formu (anket) EKSİKSİZ doldurunuz.

YURT – Sendikaları
Basın Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

23 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Fikret Şimşek 15/10/2019 / 9:39 am Cevapla

sınavsız ünvan değişikliğ çalışan yurtlu 50 bin diyoruz ses yok mevcut çalışan yurtlu üniversite mezunları durumu ne olacak?

Fikret Şimşek 14/10/2019 / 1:17 pm Cevapla

…hep aynı şeyleri yazıp bitkinlik veriyor.yani bunu anlamak zor çalışan sayısı 50 bin yurtlu deniliyor ancak sosyal medyada o kadar yok k gibii görünüyor sorunlara zaten mesajlarım incelenirse daha önceleri de yazdığım için şimdi Konfederesyon kuruldu.Ne gibi kazanımlar alacağız? Ve buradan hareketle unvan değişiklik kanunu çıkıyor ama EYT ‘liler gibi neden günden olmuyor ve güncelenemiyor? Kaldiki ÜNİVERSİTE mezunların bir karşılığı olmalıdır ve eğer mevcut çıkan kanun yeterli değilse tekrar kanun teklifi ve genişletirelerek kanun çıkmalı ve mevcut çalışan yurtlu üniversite mezunları çok MAĞDURUZ, eğtim durumuna göre ihraz ettiği ünvana ataması yapılmalı kendi kurumunda yoksa aynı ile kamu kurum ve kuruluşlarına atanması yapılmalıdır.Sınavsız unvan değişikliği üzerinde durmalı ve bu konuda yol haritası yurt sendikaları ve yurt dernek yönetimleri ile kişisel olarak bu konuda bilgilendirme, fikir ve düşünceler paylaşmalıdır!..

emiliy 07/10/2019 / 1:43 pm Cevapla

Herhangi bir kanun değişikliği var mı biz düz lise mezunları kadro alamadık anayasanın eşitlik ilkesini çiğnenmedimi alanlar yurtçocuguda biz değilmiyiz…Çalıştıgımız yerlerde zaten gereksiz önyargılarla uğraşıyouz neden hakkımız olan ünvanlar bize de verilmiyor devlette zaten liyakat almış basını gidiyo hizmete özel alımlar yapılarak herkes kolay bir şekilde yükselirken biz yurtlu oldugumuz için zaten önümüz kapalı bu şekilde önümüz açıldı dedik onda vermediler bu kanununu yapanlar neden açık kapı bırakıp yasa çıkartırlar anlamı değilim .

Eren Kaya 07/10/2019 / 11:40 am Cevapla

Kurumun ihtiyacı sozkunusu kurum bu kadrolarda ki personeli bir üst kadroya geçirirse yerine personel bulunmaz diye o kadroyu vermez.
Benim kanaatim

Erkan Çakıcı 05/10/2019 / 6:01 pm Cevapla

Hakkımızı arıyoruz .umarım düzelir yanlışlar

ERHAN yakut 05/10/2019 / 2:29 pm Cevapla

Erzincan il Millieğitim müd. 2828 25. Maddesinden(sınavsız yükselme ve ünvan değişikliği) için vermiş olduğum dilekçeme istinaden verilen cevap düz lise mezunlarını kapsamadağı ‘sınava tabii olduğumuzu reddi verildi

Fikret Şimşek 02/10/2019 / 9:24 am Cevapla

inşallah eylül 2019’da kalmadan çözüm bulunur.Kanunda mevcut çalışanlar için eğitim durumuna göre İHRAZ ettikleri kadrolara atanması kaçınılmaz ve ivedi olarak gereği kurumlar yapmalıdır. Eğitim durumuna göre İHRAZ ettikleri kadrolar yoksa DPB ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığıyla Yurt Sendikaları ve Yurt dernekleri katkı öneriyle bir kararnameyle eğitim durumuna göre İHRAZ ettikleri kadrolara mevcut kamu kurum ve kuruluşlarına atanmaları yapılmalıdır.Bu kanunun espirisi yurt çocukların katkı sağlamak, eğitime göre yerleştirme, intihar, istifa, sorun olma ve benzeri gibi olayların önüne geçmektir.Kamu kurumlarda engelli ve şehit ve gazi yakınlarına zaman özlük sosyal bakımında iyileşmeler yapılmaktadır.İlk kez kimsesizlere yönelik yapılan kanun değişikliği yurtlulara bir çare olmaya çalışmaktadır!..İlgililere, hükümete, muhalefete ve sendikalara duyurulur!…Kaldiki durum dururken mart 2018 yılında kanun çıkıyor ve bu kanunu bize tebliğ ediliyor talebimizi ve dilekçe ile diplomamızı ekleyip gönderiyoruz.Nerdeyse 2 yıl olacak o kadar ümit verdiniz!..aynı şeyleri papağan gibi yazıp söylüyoruz.Yurtluların haklarının genişletmek şarttır.Bunlar toplumsal işlerdir.Nasılki engelli hakları var.Şehit ve gazi hakları var.Yurtlularında hakları var ve bu haklar genişletmelidir ki toplumsal gruplara çözüm bulanabile!..En çok GELİR DAĞILIMIN ADALETSİZLİĞİNDEN bahsedilir ama çözüm ve uygulama yok!…Velhasıl Yurt sendikaları çalışmaları mevcut dahada genişletirilerek meclis ve Cumhurbaşkanı ayrıca ilgililerle de paylaşmalıdır.Can alıcı nokta eğitim durumuna göre İHRAZ ettiği kadro kendi kurumunda yoksa bir kereye mahsus başka kamu kurum ve kuruluşlarına geçme hakkı verilsin!…Bunuda yurt sendikaları,Yurt dernekler ve Aile ve Sosyal Güvenlik bakanlığı işbirliği ile bir kararname ile çıkıversin bu işe uzatmaya gerek yok!.50 bin yurtlu mevcut şuan çalıyor olması ve bu kanunda 250 kişinin yaralanması haberleri sizler biliyorsunuzdur:

emiliy 30/09/2019 / 1:27 pm Cevapla

Çok merak ediyorum bu yasası çıkaran arkadşalar halen okuyanları düşenemedi mi bu kadar problem olunacağnın neden bir sa çıkarırken açık kapaı bırkılıyor kurumların ihtiçları göz ününde bulundurlması maddesi bana cok saçma geldi tabiki kurumlar red cevabı veriri bir yasa neden adam akıllı çıkarılmaz ? bir madde cıkarılıyorsa ortaya iyilik diye acık kapalı bırakılmamalı kurumlar işine geldiği gibi cevap veryor zaten gereksiz önyarıglarıyla ugrastıgımız yetmiyormuş gibi bide hakkımız olan maddeyi yalvar yakanr almaya çalışıyoruz gürya shceklilri düşünyoruz oyunu resmen kameralara oymakatrı bu başka birşey değil adam akıllı savunu haklarımız beceremeiyorsanız hiç cıkartmayın daha iyi .

raskolnikov 27/09/2019 / 1:56 pm Cevapla

Bende yhs sınıfından memur kadrosuna geçmek için dilekçe verdim ama büyük bir ihtimalle red cevabı gelecek,çünkü ben yasa tasarısı çıktıktan sonra mezun oldum.Bu konuda pek birşey bilmiyorum ama sorduğum kişiler red cevabı gelir dediler.

emiliy 13/09/2019 / 2:29 pm Cevapla

iyi günler tarım bölüm mezunuyum kurumum ile şifahen görüştüğümde teknikerliği alamssın unvan değişikliğine girmen gerek dediler .Cevre ve Şeh. bak. çalışıyorum unvanım v.h.k.i. . benden önceki arkdaslarımın bir cogu tekniker oldu ben olamıyorum neymiş istekleri an diplomama getimediğim içinmiş yeni mezun oldum bizlere verilmemesi haksızlık olmuyor mu emsal davası acılabilri mi ? bunu üzerinde çalışmalarınız var mı ?

  alper alper 23/09/2019 / 6:00 am Cevapla

  bende laborant ve veteriner bölümü mezunuyum mebde gih sınıfında calışmaktayım kendi kurumumda bu bölüm icin teknikerlik yok kurumlararası geciş saglayabilirmiyim

ADALET 10/09/2019 / 11:06 am Cevapla

Eylül ayı geldi çattı eylemi ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz. kurumunda unvanı olmayanlar için kurumlar arası geçiş için uğraşınız var mı?

HAK 22/07/2019 / 1:34 pm Cevapla

genel kavramda yardımcıı hizmetler görrevlendirme masabaşında çalışmaktadır.Bu hususta münhal bulunan masalarda görev yapan yhs v.b gibi unvanlardaki kişiler masa başından kaltığı takdirde m.e.b kitlenir duruma gelir o kadar çok görevlendirme masabaşında olan var ,toplu görevlendirme iptali OLMALIMI? YOKSA OLMAMALIMI?

özkan 16/07/2019 / 8:55 am Cevapla

Öncelikle dile getirip çalışma yürüttüğünüz için teşekkürler. Bir memur öğretmen olarak artık ÖĞRETMENLİK yapmak istiyoruz. Katkı sağlarsanız ne mutlu bizlere.

Fikret Şimşek 12/07/2019 / 5:29 am Cevapla

…inşallah eylül 2019’da kalmadan çözüm bulunur.Kanunda mevcut çalışanlar için eğitim durumuna göre İHRAZ ettikleri kadrolara atanması kaçınılmaz ve ivedi olarak gereği kurumlar yapmalıdır. Eğitim durumuna göre İHRAZ ettikleri kadrolar yoksa DPB ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığıyla Yurt Sendikaları ve Yurt dernekleri katkı öneriyle bir kararnameyle eğitim durumuna göre İHRAZ ettikleri kadrolara mevcut kamu kurum ve kuruluşlarına atanmaları yapılmalıdır.Bu kanunun espirisi yurt çocukların katkı sağlamak, eğitime göre yerleştirme, intihar, istifa, sorun olma ve benzeri gibi olayların önüne geçmektir.Kamu kurumlarda engelli ve şehit ve gazi yakınlarına zaman özlük sosyal bakımında iyileşmeler yapılmaktadır.İlk kez kimsesizlere yönelik yapılan kanun değişikliği yurtlulara bir çare olmaya çalışmaktadır!..İlgililere, hükümete, muhalefete ve sendikalara duyurulur!…

bora berk 10/07/2019 / 8:22 pm Cevapla

Doktora yapıyorum ama hala memur olarak çalışıyorum. Formasyonum ve iki lisansım mevcut. Daha verimli olacağım öğretmenliğe geçemiyorum. Yazık…

Hamza 10/07/2019 / 2:59 pm Cevapla

Meslek lisesi mezunu olmama ragmeb hizmetli olarak atadilar 8 sene once but yapilan haksizlik onunde dura bilen bit sendika goremedim

gulcan 09/07/2019 / 1:12 pm Cevapla

Öğretmenim. Yüksek Lisans mezunuyum hizmetli kadrosundayım. Masa üstü iş yapıyorum. Bizim değil onların utanması gereken bir durum.
Ayrıca bizi istemeyeni bizde istemiyoruz.

LEYLA 09/07/2019 / 10:13 am Cevapla

Öncelikle lise mezunu olman gerekiyor ortaokul mezunu memur olamıyor kardeşim.

Berk 05/07/2019 / 1:37 pm Cevapla

Bende hastanede çalışıyorum hizmetli memurum ortaokul mezunuyum sınavsız düz memurluğa geçmek istiyorum.

Cengiz Beyhan 05/07/2019 / 1:36 pm Cevapla

Mrrhba iyi günler
Biz hizmetli istemiyoruz memurlardan ne farkımız var yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılmasını istiyoruz lütfen 🙏 yardımcı olun
Eziyorlar ezilmeye hakkımız yok

  LEYLA 09/07/2019 / 10:14 am Cevapla

  Mezuniyetler niye var o zaman kardeşim. Bende Müdür olmak istiyorum bi farkım yok ama adam diploma istiyor işte. Diplomasız olmuyor ilerlemek isteyen okuyacak.

   HChidayet can 11/07/2019 / 11:33 am Cevapla

   hc
   ben hastanede çalışıyorum dilekçe verdim red cevabı geldi cevap şu şekilde görevde yükselme sınavı açılırsa ozmam gireceksiniz dediler. düz lise mezunuyum ve biğisayar sertifkamda var.