Atanamayan Öğretmenler « YURT Sendikaları

HABERLER

Atanamayan Öğretmenler

Bu haber 19 Haziran 2019 - 2:33 'de eklendi ve 688 views kez görüntülendi.

YURT Sendikaları olarak 3 yıldır mücadelesini verdiğimiz Öğretmen Olmaya Hak Kazanmış Kamu Personellerinin 31.08.2012 tarihinde MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Atama yolu kapatılan ve mağdur edilen Memur Öğretmenlerin mağduriyetlerinin son bulması için;

Asıl meslekleri öğretmenlikten uzak devlet dairelerinde unutulmuş kamu personeli olan “VHKİ, bilgisayar işletmeni, şef, icra memuru, gümrük-muhafaza memuru, iş ve meslek danışmanı, ambar memuru, PTT gişe görevlisi, zabıt kâtibi, mübaşir, infaz koruma memuru, polis, itfaiyeci, şoför, kaloriferci, hizmetli, Vs. gibi mezuniyet dışı unvanlardaDevletimiz tarafından maaşı ödenen, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Bütçe olanaklarının kısıtlılığına dair resmi açıklamalar da göz önünde bulundurulduğunda Bütçeye ek yük getirmeden yalnızca kadro kaydırmasıyla en uygun verimle öğretmen açığını azaltacak  çözüm olan öğretmenlik hakkına sahip memurlardan isteyenlerin kadrolarının Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim öğretim hizmetleri sınıfında öğretmen unvanıyla kurum içi veya kurumlar arası geçişlerin sağlanması ve mağduriyetlerin giderilmesi ve çözüme ulaşması için YURT Sendikaları olarak Milli Eğitim Bakanlığına ve Cumhurbaşkanlığına sunacağımız (rapor) dosyaya eklenmek için LÜTFEN aşağıdaki formu (anket) 23 Haziran 2019 tarihine kadar EKSİKSİZ doldurunuz.

Ünvan, Bakanlıklar ve Öğretmenlik Branşlara göre veriler (kişisel bilgileri hariç) sizlerle paylaşılacaktır.

YURT – Sendikaları
Basın Bürosu

 

FORUM 23 HAZİRAN İTİBARİ İLE KAPATILMIŞTIR.

RAPOR OLUŞTURULUYOR …

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

19 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
gülçin bayar19/08/2019 / 7:14 amCevapla

hocam bu atanamayan öğretmenlerle ilgili bir gelişmeniz yokmu? neden ses seda yok 2 ay Formasyon tarihimle ilgili 2 ay ara ile atanmama olmadı.

Yusuf31/05/2019 / 8:54 amCevapla

Bu sorunun Aile Sosyal Politikalar Bakanlığınca çözümünün daha kolay olacağını düşünmekteyim. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Öğretmenlik Kadroları var ve Öğretmen ihtiyaçlarının çok fazla olduğu bilinmekte. Bu açığı kapatmak için MEB’da görevli Öğretmenler yapılan Protokolle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına geçmekte, geçişlerde herhangi bir sınırlama olmamakta ve çok kolay bir şekilde geçişleri sağlanmaktadır. Yetiştirme Yurtlarından çıkan ancak çalıştığı Kurumlarda Öğretmenlik kadrosu bulunmayan, biz Öğretmenlik mezunlarının Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına geçişlerinin sağlanması için gerekli girişlerin yapılmasının daha doğru olacağı düşünmekteyim. Hem Kanun çıkartıp hem de ihtiyacı varken ben Öğretmenlik mezunlarını almıyorum demelerinin mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Bu nedenle, tarafından hazırlanacak dosyanın bir örneğinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına da sunulmasının daha doğru olacağını düşünmekteyim. İnşallah bu sorun çözülür. Saygılarımla.

Mehmet24/05/2019 / 6:18 pmCevapla

Yanlış değilsem ilk kez bir sendika bize somut bir destek verdi, veya ikinci kez. Ancak bu defa umutluyuz. İnşallah hayal kırıklığı yaşamayız. Artık yorulduk. Lütfen bu meselenin üstüne giderek bir sonuç almamızı sağlayın. Çok çok çok teşekkür ederiz.

gülçin bayar20/05/2019 / 7:27 amCevapla

Arkadaşlar bu anketi herkese duyuralım.

Mustafa Ateş20/05/2019 / 12:12 amCevapla

Umutlarimiz, dilerim hayal kırıklığı ile sonlanmaz, çok teşekkür ederim ilginize.

Mahmut18/05/2019 / 1:25 pmCevapla

Memur olarak çalışan kamu personeli insallah öğretmenlik hakkına kavuşacaktır. Bir sefere mahsus tüm memur öğretmenler milli egitim bakanligi öğretmen unvanına atanır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum

admin17/05/2019 / 10:22 pmCevapla

Memur olarak MEB ve diğer bakanlıklarda çalışan Öğretmen memurların atamalarının yapılabilmesi için işlemlerin başlatılması, mağduriyetlerin giderilmesi ve çözüme ulaşması için YURT Sendikaları olarak Milli Eğitim Bakanlığına ve Cumhurbaşkanlığına sunacağımız rapora destek verdiğiniz teşekkür ederiz kişisel bilgileriniz güvence altında olacaktır

Gamze17/05/2019 / 4:30 pmCevapla

7 yıldır kurumlararasi gecişi bekliyoruz, bu umutla memur kadrolarına yerlesmistik, sesimize ses olmanızı istiyoruz

Leyla17/05/2019 / 3:32 pmCevapla

Desteğiniz için çok teşekkür ederiz. Umarım sesimizi duyan olur.

GÜLÇİN BAYAR15/05/2019 / 2:30 pmCevapla

BU ARADA YURT SENDİKA SAHİPLERİNE VE HAKAN BEYE CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDERİM. GÖNLÜMÜZE TAHT KURDUNUZ SADECE İSTEĞİMİZ EYLÜLDE BİZDE GÖREVE BAŞLAMAK İSTİYORUZ.

GÜLÇİN BAYAR15/05/2019 / 2:25 pmCevapla

EYLÜLDE BİZ DE GÖREVE BAŞLAMAK İSTİYORUZ. FORMASYON MEZUNİYET TARİHİM İLE ELEDİLER BENİ.
BEN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN UMUDU KESTİM SİZDEN UMUD BEKLİYORUM . BENCE BİZİMDE SUSMAMAMIZ LAZIM.

idris15/05/2019 / 12:14 pmCevapla

desteğiniz için teşekkürler Yurt Sendikası

Hakan Taner15/05/2019 / 10:49 amCevapla

Öğretmenlik mezunuyuz ama yıllardır memur olarak başka kurumlarda çalışıyoruz.Dershaneler de yada üniversitelerde bir gün bile öğretmenlik yapanlar hemen MEB öğretmenlik kadrolarına kurumlararası geçişle atanırken,bizler memur olmamıza rağmen MEB’ e öğretmen olarak kurumlararası geçiş yapamıyoruz.Cumhurbaşkanlığının 2828 sayılı kanun hükmünde kararnamesine rağmen.Her kurumda öğretmenlik kadrosu olmadığı için Milli Eğitim Bakanlığı kurumlara arası geçişi 2828 sayılı kanun hükmünde kararnameyi kapsayanlara açması gerekiyor.Bazı bürokratların vurdumduymaz tavırlarına karşı gereken birimler harekete geçmeli.Başka kurumlarda mağdur olan öğretmenlik mezunu devlet memurları,2828 sayılı kanun kapsamında olanların Milli Eğitim Bakanlığına kurumlararası geçişlerinin önü açılmalıdır.

Fatma14/05/2019 / 11:44 amCevapla

Destekleriniz icin teşekkürler. umarım 7 yıldır süren bu çıkmaza girmiş mağduriyet sayenizde son bulur.Kendi işimi yapıp mutlu olmak istiyorum artık.2 çocukla nobetli üstelik öğretmenlikle alakası olmayan bi iş yapmak istemiyorum.

Mehmet Veli14/05/2019 / 11:37 amCevapla

Çok güzel bir çalışma başlattınız. İnşallah başlattığınız bu çalışma başarılı bir şekilde amacına ulaşır. Umarım diğer sendikalar da sizlerin bu özverili çalışmanızı örnek alırlar. Teşekurler YURT SENDİKALRI…

Mehmet Emin Dönmez14/05/2019 / 11:04 amCevapla

Bizler Öğretmen olabilmek için yıllarımızı verdik. Ama yeteri kadar atama yapılmadığı için asıl mesleğimiz olan Öğretmenliği değil de başka kurumlarda öğretmenlikle alakası olmayan işleri yapmak zorunda bırakıldık. Umarım en yakın zamanda asıl mesleğimize döneriz.

ibrahim13/05/2019 / 8:22 amCevapla

eylül de milli eğitimde öğretmen diplomasına sahip olan ancak mezuniyeti ele aldığı için eğitim ilkesine uymayan atamalarda bizde bulunmak istiyoruz.

gülçin bayar09/05/2019 / 6:52 amCevapla

inşallah çözüme ulaşır. Atanmayan Öğretmenlerin de atanacağına inanıyoruz. teşekkür ederim yurt sendika sahiplerine…

HACIRE SOLMAZ09/05/2019 / 6:50 amCevapla

Her seyin üstesinden gelen tek sendika. bunu da halledecek kişi sizsiniz. Herkes bir daha düşünsün hangi sendika ne iş yapıyor yine. Atanmayan Öğretmenlerin mağduriyeti de son bulacak inşallah.