2016 yılı iller arası yer değiştirme kılavuzu Yayınlandı

Yazı Tarihi :30 Haziran 2016
897 Kez Görüntülendi

TAŞRA TEŞKİLATINDA EĞİTİM ÖĞRETİM HİZMETLERİ SINIFI DIŞI DİĞER HİZMET SINIFLARINDA GÖREV YAPAN PERSONELİN İLLER ARASI İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME KILAVUZU YAYINLANDI

BAŞVURU TARİHİ:  30 Haziran- 15 Temmuz 2016

SONUÇ İLANI  :  29 Temmuz 2016

Başvuru Esasları

– İller arası isteğe bağlı yer değiştirmeler, Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 33 üncü maddesi kapsamında gerçekleştirilecektir.

– Başvurular 30 Haziran/15 Temmuz 2016 tarihleri arasında saat 17:00’ye kadar elektronik ortamda alınacaktır.

– 30 Haziran tarihi itibarıyla Bakanlık teşkilatı kadrolarında görev yapanlardan,  bulundukları ilde en az 5 yıl süreyle kesintisiz görev yapanlar iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda   bulunabilecektir.

– 5 yıllık hizmet süresinin hesabında personelin hâlen kadrosunun bulunduğu ilde göreve başlama tarihi esas alınacaktır.

– Hizmet süresinin hesabında anılan yönetmeliğin 4 üncü maddesinin (h) bendinde ki “Hizmet süresi: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesi çerçevesinde hesaplanan süreler”   hükmü uygulanacaktır.

– Askerlik hizmeti hariç, aylıksız izinli olarak geçirilen süreler iller arası yer değiştirmeye esas beş  yıllık sürenin hesabında değerlendirmeye sayılmayacaktır.

– Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevli olanlar (kadrosunun bulunduğu ilde 5 yıl süreyle kesintisiz görev yapanlar) ile aylıksız izinli olanlar yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

– Bu kılavuzda yer alan hususların uygulanmasına yönelik açıklamalar, Bakanlığın http://www.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr    internet adreslerinden duyurulacaktır. Bu duyurular, hak kaybına uğramamaları bakımından başvuru sahipleri tarafından takip edilecektir.

Başvurular

Bakanlığımız http://www.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr    internet adreslerinden T.C. kimlik numarası ile “Elektronik Başvuru Formu”na girerek 30 Haziran/15 Temmuz 2016 tarihleri arasında başvuru işlemini yapabilecektir.

İlan edilen kadrolar içerisinden kadro derecesi ve müktesebine (aylık maaş derece ve kademe)   uygun en  fazla 20 il/ilçe tercihinde bulunabilecektir.

2016 yılı iller arası yer değiştirme kılavuzu için tıklayınız

Konu Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu Konu Hakkında Henüz yorum yapılmamış.

Konu Hakkında Sen de Düşüncelerini Bizimle Paylaş !

UYARI : Yorum yaparken Ad Soyad ve E-Posta adresi yazılması zorunludur. Gerçek Dışı Ad Soyad ve E-Posta adresi yazanların YORUMLARI KESİNLİKLE YAYINLANMAYACAKTIR...
 
Yukarı Çık

©-TFNGL